• banner

Blog

Dieta 3000 kcal – kiedy i dla kogo?

Zazwyczaj słowo dieta kojarzy się z procesem odchudzania i redukcją masy. Fora i strony poświęcone zdrowemu odżywianiu zapełnione są poradami i jadłospisami diet prowadzących do zmniejszenia masy ciała. Co jednak ze sportowcami oraz ludźmi, którzy muszą lub chcą zwiększyć swoją masę i pracują nad rozwinięciem swojej muskulatury? Czy dla nich istnieje jakaś rozsądna, dobrze zbilansowana […]

Jak utrzymać dobrą linię w dojrzałym wieku?

W związku ze zmianami w metabolizmie i zmniejszoną aktywnością fizyczną, utrzymanie odpowiedniej wagi w dojrzałym wieku jest trudniejsze. Jednak ze względów zdrowotnych oraz dla własnego dobrego samopoczucia warto jest zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i ruch dostosowany do własnych preferencji.

Czy dania dietetyczne są smaczne?

Dania dietetyczne to takie, które dostarczają dużo energii, a jednocześnie zawierają mało kalorii. Potrawy dietetyczne mogą mieć nawet o połowę mniej kalorii niż dania przygotowane w tradycyjny sposób.

Catering dietetyczny jako alternatywa dla domowego jedzenia

Catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa, to specjalnie przygotowany zestaw posiłków, które są dostarczane do twojego domu lub pracy. Dieta w tej formie jest komponowana w zależności od indywidualnych oczekiwań klienta. Z tego typu cateringu mogą korzystać zarówno osoby odchudzające się, jak i alergicy, wegetarianie czy osoby zmagające się z cukrzycą.

Warzywa i owoce wspomagające oczyszczanie organizmu

Jaki jest idealny sposób na detoks? Warzywa i owoce! Dieta owocowo-warzywna zalecana jest każdemu, kto czuje się ciągle zmęczony, ma problemy z zaparciami i wzdęciami, cierpi na przewlekłe bóle głowy lub skarży się na szarą, ziemistą cerę. To świetny sposób na oczyszczenie organizmu dla wszystkich mieszkańców dużych miast, którzy codziennie mają kontakt z zanieczyszczeniami oraz […]

5 mitów na temat detoksu

Detoks jest zalecany każdemu, kto chce skutecznie usunąć ze swojego organizmu toksyny, pozbyć się zbędnych kilogramów i odzyskać formę oraz dobre samopoczucie. Dieta oczyszczająca powinna być jednak przeprowadzona odpowiedzialnie i rozsądnie.