• banner

Piękna figura w dojrzałym wieku, czy to możliwe? Dieta i ruch czynią cuda

jedzenie-pudelko

W związku ze zmianami w metabolizmie i zmniejszoną aktywnością fizyczną, utrzymanie odpowiedniej wagi w dojrzałym wieku jest trudniejsze. Jednak ze względów zdrowotnych oraz dla własnego dobrego samopoczucia warto jest zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i ruch dostosowany do własnych preferencji.

  • Zwracaj uwagę na to, co jesz

Wybierając produkty spożywcze, staraj się sięgać po te dobrej jakości, zawsze wybieraj świeżą, a nie przetworzoną żywność. Postaraj się spożywać posiłki regularnie. Ustal stałe godziny posiłków i staraj się ich trzymać. Jeśli systematyczność nie jest Twoją mocną stroną lub organizacja dnia nie pozwala Ci zaplanować i przygotować pełnowartościowych posiłków o wyznaczonym czasie, rozważ zamówienie cateringu dietetycznego. Takie rozwiązanie daje Ci swobodę, przygotowanie posiłku, nie zabiera Ci czasu i nie dezorganizuje dnia, a jednocześnie pozwala dostarczyć pełnowartościowe posiłki dostosowane do Twoich potrzeb.

Z codziennej diety należy wyeliminować lub znacznie ograniczyć cukier, który nie tylko przyczynia się do nadwagi, ale również sprzyja starzeniu się skóry. Niewskazane jest także nadmierne solenie potraw. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, zwiększa ryzyko nadciśnienia i wystąpienia chorób serca. Warto ograniczyć picie kawy oraz mocnej herbaty i zastąpić je wodą lub świeżymi sokami.

Pij co najmniej 2 litry wody dziennie, dzięki temu możesz uchronić się przed problemami z trawieniem i dolegliwościami np. układu moczowego. Ponadto, picie wody przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu.

Pamiętaj! Nie odchudzaj się na siłę, kontroluj, co jesz, eliminując czerwone mięso, słodycze, fast-foody, żywność wysokoprzetworzoną i przekąski.

  • Zadbaj o aktywność fizyczną

Ruch w dojrzałym wieku jest niezwykle ważny. Joga, spacery, nordic walking, jazda na rowerze to aktywności, na które w każdym wieku możesz sobie pozwolić. Szczególnie wskazany jest ruch na świeżym powietrzu.

Staraj się ruszać 3-4 razy w tygodniu, a zauważysz korzyści nie tylko dla swojej figury, ale dotlenisz organizm, poprawisz stan swojej cery i dostarczysz swojemu organizmowi dawki endorfin.

Rozważ zapisanie się na zajęcia grupowe, które są nie tylko bardzo motywujące, ale dają również okazję do spotkań z towarzyskich.

  • Dbaj o zdrowie

Korzystaj z profilaktycznych badań okresowych, wzmacniaj swoją odporność i nie przeciążaj swojego organizmu.

Stosowanie tych kilku prostych zasad pomoże Ci zachować zdrowy wygląd i dobrą kondycję na długie lata.