• banner

Catering – jak znaleźć odpowiednią firmę cateringową

firma cateringowa Salmix

Organizacja przyjęcia to ogromne wyzwanie. Osoba, która się go podejmie, odpowiedzialna jest nie tylko za znalezienie odpowiedniego miejsca, zespołu i dekoracji, ale również za zatrudnienie firmy cateringowej, która zajmie się przygotowaniem przepysznych posiłków. Nie od dzisiaj wiadomo, że do serca gości trafia się głównie przez żołądek, dlatego warto znaleźć firmę, która stanie na wysokości zadania. Jakimi kryteriami należy kierować się podczas poszukiwań i na co zwrócić szczególną uwagę?

Opinie klientów

W poszukiwaniach sprawdzonej firmy cateringowej z pewnością pomocne okażą się znalezione w internecie opinie. Byli klienci zazwyczaj chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy i opisują je na specjalnych portalach. Wystarczy, że wpiszemy nazwę firmy w okienko przeglądarki i wciśniemy „enter”, a przed naszymi oczami w chwilę pojawią się wszystkie dostępne rekomendacje. Jeżeli firma otrzymała dużą liczbę pozytywnych komentarzy, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że catering będzie utrzymany na wysokim poziomie.

Najpierw spróbuj

Stara polska zasada mówi, że: „nie należy brać kota w worku”. Nie inaczej jest też w przypadku wyboru firmy cateringowej. Przed podjęciem jakiejkolwiek, decyzji koniecznie powinniśmy skosztować próbek dań, które chcemy podać gościom. Często zdarza się, że jedzenie wygląda pięknie, ale niestety nie ma smaku, albo odwrotnie – smakuje genialnie, ale kształt potrawy nie zachęca do jej konsumpcji.

Cena

Oczywiście czynnikiem, na który z pewnością zwrócimy uwagę podczas poszukiwań firmy cateringowej, jest cena. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że aby dania były smaczne, to do ich wykonania należy użyć wysokojakościowych produktów – a one kosztują. Koszt za wynajęcie cateringu uzależniony jest od ilości zamówionych dań oraz tego, czy zdecydowaliśmy się również na skorzystanie z obsługi kelnerskiej.