• banner

Dieta pudełkowa – wady i zalety diety pudełkowej

dieta pudełkowa

„Dieta pudełkowa” zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków w naszym kraju.  Do niedawna kojarzona głównie z wielkimi miastami i szybkim tempem życia, dziś jest coraz chętniej wybierana również przez mieszkańców małych miejscowości. Czym jest dieta pudełkowa i co należy o niej wiedzieć – tego dowiedzą się Państwo z lektury poniższych treści.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to nic innego, jak dostarczany do domu catering dietetyczny. Inwestycja sprawdza się idealnie w przypadku osób zapracowanych, które nie mają ani czasu, ani chęci, na własnoręczne przygotowywanie posiłków. Firmy cateringowe prześcigają się w tworzeniu nowych wariantów dietetycznych, dlatego też klient może mieć stuprocentową pewność, że bez najmniejszego problemu znajdzie się program dopasowany do jego indywidualnych preferencji. Większość diet pudełkowych opiera się na aktualnie panujących trendach, w związku z czym możliwe jest zamówienie m.in. diety: bez laktozy, bez glutenu, wegańskiej lub diety paleo, której podstawowym celem jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Klient sam decyduje o tym, w jakie miejsce i o jakiej godzinie będą dostarczane posiłki.

Wady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które bez wątpienia pomoże nam nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale i utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Należy jednak pamiętać, że tak jak wszystko, tak i ona, ma swoje wady i zalety. Po pierwsze bez posiadania odpowiedniej wiedzy, nie będziemy w stanie określić, który posiłek będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Po drugie w ofercie diet pudełkowych bardzo ciężko znaleźć propozycje dla osób pracujących fizycznie – wartości kaloryczne posiłków oscylują przeważnie w granicach 1000, 1200 lub 1500 kalorii. Po trzecie i ostatnie – koszt. Diety pudełkowe są drogie, a co za tym idzie, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ceny uzależnione są przede wszystkim od rodzaju diety i długości jej trwania.