• banner

Dieta owocowo-warzywna: Zalety diety owocowo-warzywnej dr Dąbrowskiej

Dieta owocowo-warzywna

Coraz więcej osób jest zainteresowanych dietą owocowo-warzywną dr Dąbrowskiej. Warto dowiedzieć się, jakie korzyści można osiągnąć, stosując tę dietę.

Na czym polega dieta owocowo-warzywna dr Dąbrowskiej?

Dieta owocowo-warzywna dr Dąbrowskiej ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie ogólnej równowagi wewnętrznej. Zrzucone kilogramy można uznać za efekt uboczny tej diety. Opiera się ona głównie na warzywach i owocach spożywanych w określonych ilościach.

Dieta owocowo-warzywna jest dwuetapowa. Pierwszy etap to lecznicza głodówka, która powinna trwać kilka lub kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni. Drugi etap to zdrowa dieta, w której kluczową rolę odgrywają produkty nisko przetworzone, typowe dla danej szerokości geograficznej.

Zasady diety owocowo-warzywnej dr Dąbrowskiej

Dieta owocowo-warzywna dr Dąbrowskiej to w praktyce rodzaj głodówki lecznicze, która ma na celu oczyścić i wzmocnić prawidłowe działanie organizmu. Po zakończeniu kuracji odtruwającej należy przejść na zdrową dietę, która oparta jest na warzywach, owocach, ziarnach i roślinach strączkowych. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu organizmu możemy przywrócić mu zdolność do samoleczenia. Dodatkowo wraz z nagromadzonymi złogami można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Warzywa i owoce to produkty, które zawierają mnóstwo naturalnych przeciwutleniaczy. Wspomagają one procesy regeneracyjne organizmu i działają oczyszczająco oraz odmładzająco na wszystkie komórki naszego ciała. Dieta owocowo-warzywna zaliczana jest do niskokalorycznych.

Terapia dietą dr Dąbrowskiej pozwala pozbyć się z organizmu bezwartościowych złogów oraz zdegenerowanych tkanek, ponieważ wykorzystuje je jako jedno ze źródeł energii. W ten sposób pozbywamy się wszystkiego, co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a jednocześnie zaczynają działać naturalne mechanizmy samoleczenia. Dodatkowo dieta wpływa na uszczelnienie jelit za sprawą zmian w obrębie mikroflory.

Dieta owocowo-warzywna nie wymaga dużej dyscypliny i nie towarzyszą jej niemiłe objawy, takie jak np. ssanie w żołądku, drżenie rąk, senność, ciągłe uczucie głodu.