• banner

Dieta 2000 kalorii – wady i zalety diety 2000 kalorii

dieta 2000 kalorii

Znalezienie osoby, która przynajmniej raz w życiu nie była na jakiejś diecie, graniczy w dzisiejszych czasach z cudem. Ułożono ich już tyle, że nawet najgrubsza encyklopedia nie byłaby w stanie pomieścić wszystkich jadłospisów. Z pewnością większość jest skuteczna, ale również wyniszczająca organizm. Pamiętajmy, że nie ma diety cud, która umożliwiłaby szybkie chudnięcie bez poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Najważniejsze przy odchudzaniu jest trzymanie głowy na karku, konsekwencja oraz wolne tempo. Tutaj z pomocą przychodzi dieta 2000 kalorii.

Ogólne informacje

Najpopularniejszą dietą polegającą na ograniczeniu spożywanych kalorii jest dieta 1000 kcal, jednak w przypadku jej stosowania, może się okazać, iż nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości energii. Mając to na uwadze lepiej poczekać na efekty nieco dłużej i zdecydować się na dietę, która nie będzie wyjałowiała naszego ciała. Pamiętajmy, że odchudzanie jest procesem długotrwałym. Co prawda szybka utrata kilogramów jest możliwa, ale jest również niebezpieczna i bardzo często prowadzi do tzw. efektu jojo. Idealnie, jeżeli do zmian żywieniowych będziemy przyzwyczajali się stopniowo. Osoby, które pragną schudnąć szybko bardzo często, zaraz po zauważeniu utraty wagi, żegnają się z dietą.

Dieta 2000 kcal

Dieta 2000 kalorii jest jedną z najmniej restrykcyjnych diet. Osoby, które zdecydowały się na nią przejść, mogą jeść praktycznie wszystko jednak w odpowiedni sposób. Absolutną podstawą w jej przypadku jest spożywanie pięciu posiłków dziennie. Należy również unikać podjadania między posiłkami. Dania powinny być bogate w owoce, warzywa, chude mięso, produkty zbożowe oraz ryby. Dieta oparta jest na stałym kontrolowaniu liczby spożywanych kalorii. Niedawno przeprowadzane badania pokazują, że dieta 2000 kcal jest jedną z najbezpieczniejszych diet. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien przyjmować dziennie około 3000 kalorii dziennie, dlatego zmniejszenie liczby do 2000 nie jest dla organizmu aż tak niekorzystne. Pamiętajmy jednak, że aby dieta przyniosła oczekiwane efekty, to powinna być połączona z aktywnością fizyczną.